Choď na obsah Choď na menu
 


Áno, vážení a milí… zase jeden z mojich “skvelých” nápadov. Teda… on to bol vlastne nápad Sevy, takže jej zaň poďakujte! No a o čo že to ide? Vyhlasujem súťaž, ako ste iste pochopili z názvu.  A čoho sa bude týkať? Keďže viem, že je tu medzi našimi  čitateľmi aj niekoľko skvelých autorov, tak prečo vám nedať priestor… No a tým, ktorí máte občas nejaké výhrady, skúste si, aké to je napísať krátku jednorázovku. Takže… napíšte a pošlite nám svoju poviedku na tému: 1. apríl- Deň bláznov Aké sú pravidlá? Jednoduché.

  1. žiadne  sexuálne narážky

  2. žiadne vulgarizmy

  3. rozsah 2-5 strán

  4. dej odohrávajúci sa v ktoromkoľvek ročníku tria Harry, Ron, Hermiona (takže pokiaľ možno, trio v hlavnej úlohe)

  5. súťažné príspevky zasielajte na mail: homolova7@azet.sk

A kto bude hodnotiť? Aby to bolo spravodlivé, tak Lucy a Efka ako zástupkyne tejto stránky, a Sevy ako zástupca vás čitateľov na tejto stránke. Bude vybratých 5 najlepších príspevkov, ktoré tu- samozrejme s vašim súhlasom, ktorý pripíšte do mailu, uverejníme a ostatní čitatelia potom v ankete zvolia tú najlepšiu. Keďže je to na túto tému, bolo by fajn uverejniť tých víťazných 5 práve 1.4. a preto bude uzávierka do 20.3.2009.

Takže… veľa nápadov a šup do písania.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

maniaci harryho pottera

(Jimmi, 5. 8. 2009 15:43)

Milí zlatí, (keď sú to maniaci, tak ich je asi viac). My všetci normálni si naozaj myslíme, že Rokfortu sa hovorí Bradavice. Totiž Rokfort sa hovorí anglickému slovu Hogwarts a rovnocenné názvy sú: Zweinstein, Galtvort, Poudlard, Hogwart, Tylypahka, Roxfort, Bradavice. Slovenčinu bohužiaľ nepovažujú za dosť významný jazyk, aby sa tam doplnil aj Rokfort. Taaakže, veľavážení(ý)xy, kým sa budeš robiť múdrym a machrovať, čo vieš, tak si najprv niečo zisti. Keby Lucy používala Hogwarts, tak je to srdečne jedno, pretože všetci normálni ľudia, ktorí vedia o HP viac než sa dozvedeli na Markíze, o tom vedia. Keď sa jej tak dobre píše, prečo nie? Väčšina Slovákov, vrátane mňa, používa pojem letax a nie hopšup prášok, časť z nich používa len české názvy, časť to mieša (vyberá to lepšie z oboch jazykov) a časť to robí dvojjazyčne. Prečo mám dojem, že ti nie je viac než desať?

jo... vidím, že

(sevy, 1. 4. 2009 18:18)

jsi tu sprosťárnu uveřejnil i tu! takže ti překopíruju to, co jsem napsala u 9. kapitoly, kde jsi to taky zanechl...

zeptám se docela mírně… můžu vědět, co je to tady za pitomce s přezdívkou “maniaci harryho pottera”???
podle toho komentu soudím, že ty umíš slovensky výborně, že?
takže si to shrneme… lucy je slovenka jako poleno! za druhé, i kdyby nebyla… kdo jsi, že ji tady nadáváš? za třetí, co je ti potom, že ona píše s některými českými nazvy? nelíbí se ti to? fajn, tak vypadni a už tady laskavě nepáchni, jsou tady lidi, kteří se chtějí bavit a ne číst tady komenty, nějakého sprosťáka co se naváží do autorek! máš k příběhu či kapitole konstruktivní kritiku, ze které by si autor mohl něco vzít? nemáš, tak vypadni a nezanechávej tu své sprosté připomínky na téma českých či jiných výrazů ve slovenských povídkách… nic ti do toho není… :evil: (doufám, že jsi schopný(á) pochopit tenhle koment,… ale docela o tom pochybuji!)

nooo

(Tria, 1. 4. 2009 12:31)

odkaz pre maniaci harryho pottera: prosím ťa to bol vtip, alebo si neprajník?
Ak to druhé...tak ťa nik nenúti chodiť na tieto stránky. My ostatný sa tu cítime dobre tak nam to nekaz.

téda

(Lily, 28. 3. 2009 15:45)

co je toto za komentář?? div mi nevypadli oči, ts..
A jinak k té soutěži.. skvělý nápad:) škoda že jsem ji propásla jednou bych si taky ráda vyzkoušela napsat něco k Potterovi.. i když já fandím Nevillovi

Takáto blbosť!

(maniaci harryho pottera, 27. 3. 2009 16:21)

myslíš si , že rokfortu , sa hovorí BRADAVICE ???!!!
Tie máš na nose !!!!!!!!!!!!! pozerala si asi reklamu na markize na harryho pottera a myslis si , ze vies o nom vsetko ! ale v tom prípade si sa mýlila !!!!!!!!!!!!!!!!§