Choď na obsah Choď na menu
 


Kapitola č.7: Očistený

18. 6. 2009

Medzitým Albus Brumbál všemožne bojoval s ministerstvom, aby sa mu podarilo očistiť meno Severusa Snapea. Márne však Snapea hľadal v jeho dome. Či chcel alebo nie, musel uznať, že Severus splnil svoju hrozbu a naozaj zmizol. Stále ho ešte hlodali pochybnosti o tom, či v únose Harryho Pottera nemal prsty a dúfal, že jeho dôvera v tohto muža nebola precenená. Čo ak to všetko bola len hra, ako sa dostať k Harrymu a spolu s ostatnými Smrtijedmi na slobode chcel Severus dokončiť to, čo Voldemort nedokázal? Nie, zahriakol sám seba. Pohádali sa a on zmizol, ale rozhodne nie preto, aby sa vrátil späť na stranu temna. Musí očistiť jeho meno a potom snáď Severus uverí, že mu naozaj dôveruje a vráti sa.

Keď stál pred súdnym starostolcom a obhajoval Severusove záujmy, sledovali ho pochybovačné pohľady mnohých vážených čarodejníkov a čarodejníc, ktorí mu až doteraz verili.

Ak je Severus Snape naozaj na našej strane, prečo neprišiel aby sám povedal niečo na svoju obhajobu?“ spýtal sa jeden zo sudcov.

Severus Snape je v tejto chvíli povedal by som nedostupný. Sami dobre viete, že od tej udalosti ubehlo len pár týždňov a situácia zďaleka nie je ešte vyriešená. Preto je nielen on, ale aj ostatní členovia Fénixovho rádu stále v pohotovosti a stále ešte v utajení pracujú tam, kde je ich potreba.“ vysvetľoval Brumbál a prial by si, aby to čo teraz povedal bola pravda.

„Tajná misia? Povedal by som, že je to veľmi veľká náhoda v dobe, keď má byť súdený.“ ozval sa minister Kornélius Popletal.

„Osobne sa za neho zaručujem.“ povedal nahlas Albus, tak aby ho všetci počuli. Po tomto jeho vyhlásení to v miestnosti zašumelo a nielen medzi divákmi, ale aj v rade porotcov sa rozprúdila živá diskusia, ktorú minister nemohol utíšiť.

Nakoniec sa to podarilo. Severus Snape bol pred súdom očistený a zbavený všetkých obvinení a hoci bol Albus rád, trápilo ho, že nevedel kde sa muž, za ktorého sa zaručil nachádza. Uvedomil si, že v poslednom čase nič nevychádza tak, ako plánoval. Potterovci sú mŕtvi, ich priateľ Sirius Black je v Azkabane a ich syn... kde asi je ten chlapec. Ani len toho nedokázal ochrániť. Zmizol bez stopy rovnako ako Severus Snape. Človek o ktorom už prestal dúfať, že ešte niekedy nájde správnu cestu.

A zatiaľ sa títo dvaja vo svojom novom, z časti opravenom dome, celkom dobre bavili. S použitím svojich lektvarov to Severus zvládol a Harrymu už bolo lepšie. Avšak predsa len počúvol radu svojej susedky a nepúšťal ho príliš na slnko. To v tento deň nebolo až také ťažké, pretože na oblohe sa hromadili ťažké búrkové mraky a bolo len otázkou času, kedy sa spustí lejak sprevádzaný hromami a bleskami. Severus mal búrku rád. Zlé počasie zväčša odrážalo jeho náladu a pocity, ktoré ho zožierali. Harry na rozdiel od neho zmĺkol, len čo sa ozvalo prvé zahrmenie a vyzeralo to, že sa čochvíľa rozplače. Jeho otcovi chvíľu trvalo, kým vymyslel, čím jeho detskú myseľ zaujal, aby odvrátil jeho pozornosť od blížiacej sa búrky. Vytiahol teda prútik a po chvíľke premýšľania prinútil svoje dve staré topánky, aby začali stepovať. Detské očká sa od radosti rozžiarili a Harry po chvíľke začal tlieskať do rytmu.

Na Severusovej tvári sa usadil spokojný a uvoľnený výraz, ktorý u neho bolo len zriedka kedy vidieť. Márne v pamäti hľadal chvíľu, kedy bol spokojnejší. Táto zmena prišla totiž až vo chvíli, keď vzal Harryho k sebe a začal sa o neho starať.

Kým sa chlapec, sediaci na jeho kolenách radoval, on premýšľal, čo bude ďalej. Čo to ten Brumbál vravel? Voldemort sa vráti a jeho hlavným cieľom bude nepochybne Harry. Harry Potter. Tak tohto chlapca poznajú všetci v čarodejníckom svete. Ako syna Jamesa a Lilly Potterových. Kto by mu uveril keby všetkým povedal, že on je jeho skutočným otcom? Nikto. Lenže, aj keby uverili... situáciu by to len zhoršilo. Ak sa Temný pán skutočne vráti, bude sa k nemu musieť Severus vrátiť a hrať naďalej svoju úlohu verného Smrtijeda, tak ako od neho žiadal Brumbál. Len tak má šancu svojho syna ochrániť. Keby sa Voldemort dozvedel, kto v skutočnosti je, bol by mŕtvy a Harry s ním. Pri tom pomyslení zovrel chlapca tuho v náručí.

To nedovolím. Prísahám, že nikomu nedovolím, aby ti ublížil, aj keby ma to malo stáť život.“ sľúbil, hoci vedel, že to dieťa to nemôže pochopiť. Hoci by Severus túžil dať chlapcovi svoje meno, vedel že práve meno, tak známe v kúzelníckom svete, bude veľmi dôležité. Napriek tomu, že sa mu meno Potter protivilo, nemohol ho zmeniť. Avšak do doby, než Harry nastúpi do školy, bude ho všade predstavovať pod menom jeho matky, ako Harryho Ewansa. Bude to tak azda jednoduchšie a v prípade, že by sa niekde po okolí pohyboval nejaký kúzelník, nevyvolá takú zvedavosť, aby ich to odhalilo. Severus dúfal, že je jeho rozhodnutie správne, hoci už teraz to ľutoval. 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.